آقای لجستیک
فهرست
رویداد دوشنبه استارتاپی حوزه صنایع خلاق برگزار شد

رویداد جذب سرمایه صنایع خلاق، نرم و هویت‌ساز در قالب بیست و ششمین دوره سلسله رویداد دوشنبه‌های استارتاپی و تحت عنوان آفرینه، روز ۱۰ و ۱۱ خرداد ماه با همکاری صندوق پژوهش و فناوری گیلان، با حضور ۱۲ استارتاپ این حوزه، در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و به صورت حضوری و آنلاین، برگزار شد. سرمایه‌گذاران و فعالان زیست‌بوم نوآوری از طریق پلتفرم اسکای‌روم در این رویداد حاضر شدند و استارتاپ‌ها به ارائه طرح‌های نوآورانه خود به منظور جذب سرمایه پرداختند.

 

 

گزارش صنایع خلاق

به گزارش روابط عمومی کارن کراد، روز اول رویداد. در شروع برنامه و پس از تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید، دکتر مصطفی بغدادی. مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن خوشامدگویی و تشکر از حاضرین برنامه و  با بیان اینکه امروز در حال برگزاری بیست و ششمین رویداد دوشنبه‌های استارتاپای هستیم. افزود: در دوره‌های پیشین، کمتر به صنایع خلاق پرداخته شده بود. و با توجه به اهمیت بالای این حوزه، تصمیم گرفتیم. که رویدادهایی ویژه در این صنعت برگزار کنیم. چرا که فعالان صنایع خلاق و نرم، نیازمند جذب سرمایه برای نقش‌آفرینی گسترده و موثرتر هستند.

ایشان پس از توضیح فرایند برگزاری رویداد صنایع خلاق آفرینه ادامه داد: طی رویدادهای گذشته، به آمار قابل‌توجهی درباره تعداد استارتاپ‌های غیرتهرانی رسیده‌ایم؛ به طوری‌که در دوشنبه‌های استارتاپی، میزان ۶۲% از استارتاپ‌ها مربوط به تهران و ۳۸% از استارتاپ‌ها از سایر استان‌های کشور در این سلسله رویداد شرکت کرده‌اند. طبق بررسی‌های انجام‌شده،۶۱% از تیم‌های استارتاپی نیازمند جذب سرمایه سری A، ۳% از تیم‌ها نیازمند جذب سرمایه سری B و ۴% از استارتاپ‌ها نیازمند جذب سرمایه سری C هستند. با توجه به اینکه ۳۲% از استارتاپ‌های شرکت‌کننده، در مرحله جذب سرمایه پیش‌بذری و بذری بودند؛ سلسه رویداد پیوند را برگزار کردیم که روی استارتاپ‌های این مرحله، تمرکز دارد.

دبیرخانه دائمی صنایع خلاق

در ادامه، دکتر دانیال سمیعی، مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری گیلان با اشاره به اهمیت خلاقیت در زندگی، درباره ایده شکل‌گیری این صندوق به صحبت پرداختند. ایشان درباره این رویداد خاطرنشان کردند: آفرینه، صرفا یک دمودی نیست. بلکه در نظر داریم. این رویداد با همکاری صندوق پژوهش و فناوری گیلان و کارگزاران دولتی و غیردولتی، به دبیرخانه دائمی صنایع خلاق تبدیل شود. بنابراین تیم‌های استارتاپی فارغ از رویداد دمودی، می‌توانند همیشه طرح‌ها و ایده‌های خود را برای ما ارسال نمایند.

روز اول رویداد

در روز اول، جناب آقای دکتر وحیدی، عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی به صورت آنلاین و از طریق پلتفرم اسکای‌روم در این رویداد شرکت کردند. و درباره اهمیت توجه به صنایع خلاق، نرم و هویت‌ساز به خصوص در حوزه آموزش آنلاین و مدارس به سخنرانی پرداختند. و گفتند: فناوری‌های آموزشی آنلاین، ضرورت زندگی امروزی است. با توجه به آنلاین شدن آموزش و آزمون‌ها، باید ضریب خطای این سیستم را به صفر برسانیم. و الگوهای رایج کشور در حوزه آموزش را دگرگون کنیم. ایشان افزودند: ما در مجلس در نظر داریم .با حمایت از کسب‌وکارهای دانش‌بنیان. زمینه‌های رشد جهشی در صنایع خلاق را ایجاد نماییم. ما از فعالان زیست‌بوم نوآوری می‌خواهیم که مشکلات خود را منعکس کنند. تا بتوانیم با اصلاح قوانین، به تسهیل فعالیت و ایجاد فرصت‌های جدید در حوزه صنایع خلاق، کمک کنیم.

در اولین روز از رویداد دوشنبه‌های استارتاپی حوزه صنایع خلاق. بیش از ۱۰۰ کاربر شامل سرمایه‌گذاران، فعالان اکوسیستم و علاقمندان و همچنین ۳ تیم استارتاپی از طریق پلتفرم اسکای روم. و گروهی از سرمایه‌گذاران و ۲تیم استارتاپی. به صورت حضوری در برنامه حاضر شدند.

در این روز ، ۵ استارتاپ به ارائه طرح‌های نوآورانه خود پرداختند.

استارتاپ اول: آقای لجستیک

اولین تیم متقاضی سرمایه در این رویداد، «آقای لجستیک» بود که به عنوان پلتفرم آنلاین ارائه خدمات مدرن حمل‌ونقل بین‌المللی به شکل زمینی. و دریایی در سراسر ایران و کشورهای دیگر، مشغول به ارائه خدمات است. به گفته تیم آقای لجستیک، ثبات قیمت و ساده‌سازی فرایندو حذف واسطه‌ها، از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این استارتاپ است. سرمایه مورد نظر آقای لجستیک، ۸۰۰ میلیون تومان و بازار هدف آن، شرکت‌های بازرگانی، تجار B2C. شرکت‌های بزرگ حمل‌ونقل و فعلان صادرات و واردات و همچنین شرکت‌های بارفرابر است.

به اشتراک بگذارید:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *